Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [21.04.2019, 08:53:08]

W radości poranka zachowajmy sens ciszy!

W radości poranka zachowajmy sens ciszy!

Autor: ricardoreitmeyer
( fot. Fotolia.com )

Wydaje się, że wszystko jest już jasne; był mrok śmierci, jest blask zmartwychwstania. To co wydawało się niemożliwym, stało się! Słowa Chrystusa, którym zwykłemu śmiertelnikowi trudno było dać wiarę stały się cudem wcielonym, po prostu - prawdą! A wszystko to dziś - nas, w pięknych okolicznościach budzącej się do życia przyrody. Mamy od dziś szansę korzystać z jednych i drugich przywilejów czasu Wielkiej Nocy.

Każdy z nas przeżywa go na swój sposób. Wielu z nas jednak zachowuje wierność tradycji „rodzinnych świąt". Jeśli więc nie brakuje nam bliskich - przyjezdnych, nie zabraknie także wzruszeń przy wspólnym stole, zajączkowych radości. W rodzinnych foto-albumach przybędzie zdjęć ze wspólnych spacerów. Będzie co wspominać!

Obyśmy tylko w czasie niedzielnej przechadzki nie minęli sensu tych dni. Ta zaś najgłośniej przemawia do nas w ciszy pustego już grobu!

To wszystko prawda: zaczęły się piękne, wiosenne święta. Dni budzące nadzieję i radość. Możemy już posłuchać głośnej i wesołej muzyki. Zachowajmy jednak na dnie serca wspomnienie ciszy. W niej skryty jest prawdziwy sens wszystkich świątecznych cudów!
ikamien.pl
« powrót